souzan
20 بهمن 1401 - 08:53

۳۰ درصد ماموریت‌های اورژانس اردستان مربوط به تصادف است

اردستان-مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان اردستان گفت :۳۰ درصد مأموریت‌های اورژانس اردستان مربوط به تصادفات است.

جواد مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان اردستان در طی ده ماهه سال جاری حدود بیست هزار و ۵۱۰ تماس داشته که این تعداد تماس منجر به سه هزار و ۱۴۴ مأموریت شده است.

وی افزود: در این مدت ۱۰ ماهه؛ تعداد مأموریت‌های شهری یک هزار و ۵۷۸ مورد بوده و تعداد مأموریت‌های جاده‌ای نیز یک هزار و ۵۶۶ مورد بوده است که از این تعداد کل، ۹۵۳ مورد مأموریت‌های تصادفی بوده است.

مسئول فوریت‌های پزشکی اردستان خاطرنشان کرد: مأموریت‌های تصادفی شهری در طی ۱۰ ماهه سال جاری حدود ۳۳۹ مورد و همچنین مأموریت‌های تصادفی جاده‌ای ۶۱۴ مورد بوده است.

مطیعی ادامه داد: مأموریت‌های غیرتصادفی اورژانس اردستان دو هزار و ۱۹۱ مورد بوده و در طی این مدت دهه ماه نیز ۱۳ مورد حادثه ویژه داشتیم که ۱۲ مورد مربوط به حوادث جاده‌ای بوده و یک مورد هم آتش‌سوزی یکی از کارخانه‌های شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه نزدیک ۳۰ درصد مأموریت‌های اورژانس اردستان تصادفات و ۷۰ درصد آن غیرتصادفات بوده، یادآور شد: خوشبختانه تعداد تماس‌های ایجاد مزاحمت برای اورژانس در شهرستان با توجه به اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی رسانه‌ها، نسبت به گذشته بسیار کم شده است.

مسئول فوریت‌های پزشکی اردستان بیان کرد: در خصوص تعداد مأموریت‌های جاده‌ای افزایش پنج درصدی را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028908