souzan
05 فروردین 1402 - 10:14

۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی لرستان انجام گرفت

خرم‌آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: در ایام تعطیلات نوروز تا کنون سه میلیون و ۹۰۰ هزار تردد در سطح محورهای مواصلاتی این استان انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا دالوند شامگاه جمعه در جلسه ستاد خدمات سفر که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت برخط از طریق ویدئوکنفرانس تشکیل شد، به برگزاری ۳۱ جلسه استانی و شهرستانی در راستای هماهنگی دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به مهمانان اشاره و با بیان اینکه تاکنون تقریباً سه میلیون و ۹۰۰ هزار تردد در استان رخ داده است، اظهار کرد: به طور متوسط طی شبانه روز حدود ۴۹۳ هزار تردد در محورهای لرستان داشته‌ایم.

وی، ظرفیت اقامتگاه‌ها و اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش و دانشگاه لرستان را حدود ۳۰ هزار نفر در شبانه‌روز عنوان کرد و افزود: از ابتدای تعطیلات تاکنون تقریباً ۶۸ هزار نفر در مراکز اقامتی لرستان اسکان داشته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه همچنین از ابتدای نوروز تاکنون ۲۵۸ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری لرستان بازدید کردند، افزود: تا امروز ۳۷ هزار بازدید از مجموعه تاریخی، فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک انجام شده که نسبت به سال گذشته حدود ۲۲ درصد رشد داشته‌ایم.

دالوند، به بحث بازرسی و نظارت‌ها در این ایام اشاره کرد و افزود: تقریباً ۱۱ هزار بازدید در قالب ۷۰ اکیپ در سطح استان رخ داده و هزار و ۱۰۰ پرونده تشکیل شده است.

وی، به منظور کاهش تصادفات از ایجاد دو مرکز رفاهی و خدماتی موقت در ۳۰ الی ۶۰ کیلومتری آزادراه خرم‌زال و خرم‌آباد اراک خبر داد و عنوان کرد: در محورهای لرستان تاکنون شش فقره تصادف رخ داده که نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما متأسفانه هفت فوتی داشته‌ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، ادامه داد: با تدابیر پلیس راهنمایی و راهور، امیدواریم این آمار تا پایان طرح نوروزی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108824