souzan
22 اسفند 1401 - 12:44

تمهیدات ویژه پلیس ایلام برای ماموریت های پایانی سال

ایلام-فرمانده انتظامی ایلام، تمهیدات ویژه پلیس ایلام برای ماموریت های پایانی سال را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار دلاور القاصی مهر صبح دوشنبه در جلسه توجیهی و در جمع کارکنان انتظامی استان در این باره گفت: پلیس استان در طرح نوروزی ۱۴۰۲ به دنبال رضایتمندی مردم است و با اجرای طرح‌های پیشگیرانه از سرقت سعی می‌کند نوروزی شاداب را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

وی اضافه کرد: نقش مردم در برقراری امنیت پایدار مهم است و انتظاری که از شهروندان داریم این است بیش از گذشته مراقب اموال خود باشند و زمینه ارتکاب جرم را برای مجرمان فراهم نکنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از سرقت‌ها بر اثر سهل انگاری مالباختگان و رها سازی اموال به وقوع می‌پیوندد که می‌طلبد با رعایت برخی نکات ساده فرصت سوء استفاده از سارقان را سلب کنیم و اجازه ندهیم سارقان به امیال شوم خود برسند.

وی در ادامه با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال و لزوم نظارت خانواده‌ها بر فرزندان خود اشاره کرد و گفت: اکثر کسانی که در این حوادث دچار مصدومیت می‌شوند خیال می‌کنند که این اتفاق برای آنان نمی‌افتد و غافل از این موضوع اقدام به پرتاب مواد محترقه می‌کنند.

این مسئول انتظامی با تاکید بر اینکه در چهارشنبه آخر سال پلیس با برهم زنندگان نظم عمومی جامعه و کسانی که بخواهند با پرتاب مواد محترقه در کوچه و خیابان باعث سلب آسایش عمومی شهروندان شوند، خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضاء با افراد متخلف به شدت برخود خواهد کرد و متهمان دستگیر شده تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت بسر خواهند برد.

وی در ادامه با توجه به درپیش بودن سفرهای نوروزی به شهروندان توصیه کرد: هموطنان با رعایت قوانین و مقررات رانندگی به خادمان خود در مجموعه انتظامی برای برقراری امنیت ترافیکی کمک کرده و شرایط سفری ایمن را برای خود فراهم می‌آورند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: گشت‌های پلیس به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهرها، کوچه‌ها و جاده‌ها حضور خواهند داشت تا ضمن امداد رسانی به شهروندان و مسافران، برخوردهای لازم با متخلفان، سارقان و رانندگان قانون شکن را به عمل بیاورند.

سردار القاصی مهر در پایان برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، قاچاقچیان کالا و ارز و جمع آوری معتادان متجاهر را از برنامه‌های پلیس در ایام پایان سال خواند و گفت: اجرای این طرح‌ها بصورت مستمر در دستور کار پلیس است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1090303